.

Preiļi, centrs

ID: #160

Pārdod darbojošos viesu māju Preiļu centrāTiek pārdota viesu māja "Pie Pliča" - senākā koka guļbūve Preiļu pilsētā. Ēkai ir 2 stāvi, kopējā platība - 700 m2, zemes platība - 1600 m2. Ēka ir pilnībā renovēta un nosiltināta un no 2001. gada darbojas kā viesu māja. Viesu māja tiek pārdota ar visu nepieciešamo aprīkojumu un mēbelēm.

Ēkai ir vēsturiska un pilsētbūvnieciska vērtība, un tā atrodas Raiņa bulvārī, kas savieno baznīcu ar parka vārtiem. Tā uzskatāma par tipisku XIX gs. beigu arhitektūras stila — eklektisma piemēru, un citu zināmo ēku vidū to izceļ liels oriģinālo detaļu saglabātības īpatsvars. Ēkas interjers ieturēts retro stilā, nav iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. 

1. stāvā atrodas - plaša kafejnīca - banketu zāle, virtuves telpas, apkures telpa, pirts telpa ar atpūtas - kamīna zāli, kabinets, WC.

2. stāvā atrodas - mūsdienu prasībām atbilstoši 4 viesnīcas numuri (14 vietas) un izstāžu zāle 60 m² platībā, kurā izvietota senlietu kolekcija.

1. stāvā griestu augstums - 3,7m, pilsētas ūdensvads, granulu apkures katls.

Viesu mājas „Pie Pliča” ēka ir senākā koka guļbūve Preiļu pilsētā, kas celta ap 1800. gadu. Agrāk tā piederējusi Livonijas ordeņa vasaļu grāfu Borhu dzimtai.  Pagalmā atrodas īpašnieka būvētā ceļmalas kapela – mazākais dievnams Latvijā. Kapelas durvis ir atvērtas ikvienam ceļiniekam, tūristam un vietējam iedzīvotājam, kā arī ir pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. 

320 000 Eur
Pieejams
Toms Treiers

Tālr.: +371 26888026

E-pasts: toms@latia.lv